koronka

KORONKA DO BOSKIEJ OPATRZNOŚCI

SERCA  JEZUSOWEGO

       Koronka do Boskiej Opatrzności została objawiona Siostrze Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Gabrieli Borgarino 17 września 1939 r. S.Gabriela tak opisała to wydarzenie:

Pewnego dnia, w kaplicy Jezus mi powiedział: „Moje Boskie Serce jest, jak wylewający potok, przepełnione miłością. Ogłoś, w miarę możliwości, całemu światu to wezwanie:

"BOSKA Opatrzności Serca Jezusowego wspomóż nas”.

Jezus miał w ręce karteczkę z tym właśnie wypisanym, cennym wezwaniem. Kazał mi je napisać i poprosić o poświęcenie go oraz podkreślić słowo Boska, aby wszyscy zrozumieli, ze pochodzi ona rzeczywiście od Jego Serca… Powiedział, że Opatrzność to przymiot Jego Boskości i dlatego jest niewyczerpana… Zachęcał, bym odmawiała je z ufnością, bo we wszystkich potrzebach, jakie by nie były: moralne, duchowe, czy materialne, On nas wspomoże. Jego Boskie Serce jest Skarbem, w którym zawarte są wszelkie rodzaje dobra i wszystkie cnoty.

Pan Jezus powiedział także S. Gabrieli, że to wezwanie wypowiadane z ufnością jest dla duszy tym, czym dobroczynny deszcz dla ziemi – uzdalnia ją do wydawania dobrych owoców. Sama S. Gabriela była najlepszym tego przykładem. Łaski nadzwyczajne przyjmowała z niezwykłą prostotą, będąc przykładem świętości w szarym, codziennym życiu, które staje się nadzwyczajne dzięki intensywności wiary i miłości – miłości pokornej i uśmiechniętej, która wszystko, co czynimy dla miłości i z miłością przemienia w złoto dla nieba

Za pozwoleniem władzy duchownej,

 Kard. M. Fossati, 1944 r.