Dzisiaj rozpoczynam Triduum Paschalne: najważniejsze dni w roku liturgicznym Kościoła. Będziemy rozważać wydarzenia zbawcze, których głównym BOHATEREM JEST JEZUS CHRYSTUS, a adresatem każdy człowiek !

Już dzisiaj spotkaliśmy się razem – wychowankowie, wychowawcy i Siostry – by podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych. W świątecznym nastroju, przy pięknie nakrytych stołach spożyliśmy kolację. Nie było nas zbyt dużo, gdyż kolejne obostrzenia sanitarne przerzedziły nasze szeregi. Tym niemniej pamiętamy o wszystkich naszych kolegach i koleżankach.

Karnawał już za nami! Środa Popielcowa ze swoją nadzwyczajną Liturgią wprowadza nas i zachęca do podjęcia drogi nawrócenia naszego serca ku Bogu. Wychowankowie wraz z kadrą uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w naszej kaplicy przez ks. Piotra, duszpasterza z parafii katedralnej. Mieliśmy również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. A więc droga Wielkiego Postu rozpoczęta... idźmy razem za Chrystusem dźwigającym Krzyż ku Zmartwychwstaniu.