Strona główna

Przedstawienie z okazji imienin s. Gabrieli

Od kilku tygodni dziewczęta i chłopcy pod bacznym okiem wychowawców przygotowywali się do przedstawienia z okazji imienin s. Dyrektor. W końcu nadszedł dzień, w którym nasi dzielni aktorzy zaprezentowali krótki spektakl artystyczny pt. "Wiatr Północny i Słońce" na podstawie bajki Ezopa. Treścią tej starożytnej opowiastki jest spór między Wiatrem Północnym a Słońcem o to, które z nich jest silniejsze. Zwycięzcą miał zostać ten, kto zmusi wędrowca do zdjęcia płaszcza. Im silniej wiał Wiatr Północny, tym szczelniej wędrowiec okrywał się płaszczem, podczas gdy Słońce bez widocznego wysiłku ogrzało wędrowca tak bardzo, że spocony zdjął płaszcz. Morał bajki jest następujący: perswazja jest skuteczniejsza niż przemoc.

Po zakończeniu spektaklu, dzieci przystąpiły do składania życzeń s. Gabrieli, mając przygotowane wierszyki oraz piosenki. Wszystko odbywało się w wesołej i rodzinnej atmosferze. Na koniec s. Dyrektor poczęstowała wszystkich pysznymi smakołykami.

Jeszcze raz składamy s. Dyrektor najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. Niech Pan Bóg umacnia Siostrę w drodze do świętości i nieustannie wspiera, a Matka Boża ma Siostrę w swojej opiece!