Inaczej niż każdego roku, ale w równie serdecznej atmosferze przeżywaliśmy dzisiaj świąteczne spotkanie w Ośrodku. Zaczęliśmy od śpiewu kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Następnie Siostra Mariola odczytała fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1-14), a Siostra Dyrektor złożyła życzenia. Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia, a następnie usiedliśmy do wieczerzy wigilijnej przygotowanej w naszej kuchni. Dziękujemy Pani Basi i Pani Irence za pyszne dania! Święty Mikołaj, który obiecał na, że jeszcze nas odwiedzi, dotrzymał słowa. Wprawdzie nie przyszedł już osobiście, ale zostawił dla nas kolejne prezenty, które wręczyła nam siostra Dyrektor. Nasze spotkanie przeplataliśmy śpiewem kolęd. Okazuje się, że dużo pamiętamy od ubiegłego roku! Pamiętamy o naszych koleżankach i kolegach, których nie było z nami. Życzymy im SPOKOJNYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT! NIECH NOWONARODZONE DZIECIĘ JEZUS WAM BŁOGOSŁAWI.

W tym roku, z racji panującej na całym świecie epidemii, nie obiecywaliśmy sobie spotkania ze Świętym Mikołajem. Byliśmy przekonani, że z powodu panujących wszędzie ograniczeń, nie uda się Mu dotrzeć do nas. Cóż to było za zaskoczenie, gdy pod koniec kolacji, za drzwiami stołówki, rozległy się charakterystyczne dźwięki dzwonka! Niesamowite.... Dotarł do nas... Ale ... czy przypadkiem nie przyniósł nam „korony”?! Przecież tyle osób już odwiedził, z tyloma dziećmi już się spotkał... wątpliwości rozwiał sam Święty. Przybył z Nieba, a tam nie ma żadnego wirusa, tam jest tylko MIŁOŚĆ i DOBRO, którymi On chce się z nami podzielić! Dziękujemy Święty Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas! I za prezenty też  DZIĘKUJEMY!

Kochani! Ponownie spotykamy się w rzeczywistości „covidowej”. I znów okazuje się, że dla wielu z nas przestrzeń wirtualna to jedyny sposób spotkania. Mimo wielu utrudnień, z którymi na co dzień wszyscy się mierzymy, Ośrodek działa nieprzerwanie i to na zwiększonych obrotach. Bowiem tylko nieliczni szczęściarze mają lekcje stacjonarnie (szkoła przy ul. Kurantowej), większość „dzióbie” przy komputerach.W ostatnich tygodniach nastąpiło trochę zmian w Ośrodku. Pracę u nas zakończyło dwóch wychowawców z grup chłopięcych: pani Patrycja oraz pan Jacek. Obojgu bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za dobro, którym nas obdarzali, za profesjonalizm i oddanie w pracy! Życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy pedagogicznej oraz w życiu osobistym!